در سرانش تدریس کن

اگر دارای مهارتی هستید که می تواند به رشد جامعه کمک کرده ، باعث اشتغال جوانان شده و پیشرفت هموطنان مان را سبب شود ، پس همین الان ثبت نام کنید

چرا تدریس کنم !

اگر شما دارای مهارتی هستید که می تواند به رشد جامعه کمک کرده ، باعث اشتغال جوانان شده و پیشرفت هموطنان مان را سبب شود ، ما وظیفه خودمان می دانیم که در این راه از هیچ کاری دریغ نکرده و با کمک شما دوست عزیز و با آموزش صحیح به ایرانیان ، کشوری آباد و جامعه ای با سواد بسازیم.
روی کمک شما حساب می‌کنیم

فرم را پر کنید و درخواست خود را به ما بدهید.

 • سرانش چیست ؟

سرانش بستری برای یاددادن و یاد گرفتن است. معمولا تصور ما از معلم ، شخصی است که فقط در مدرسه درس می‌دهد و شغل دیگری ندارد. در گذشته معلم استاد همیشه استاد و دانشجو همیشه دانشجو بود. اما در دنیای مدرن که ما هم اکنون شاهد آن هستیم این تفکر از تا حدودی از بین رفته است.

همه ما دانسته‌ها و مهارت‌ها و تخصص‌های زیادی داریم که می‌توانیم به دیگران بیاموزیم و در عین حال ، نیاز به یادگیری بسیاری از مهارت‌ها در زندگی کاری و شخصی خود داریم.

حال اگر در کنار آموزش مهارت‌های خود به دیگران بتوانیم نیازهای مالی خود را هم برطرف کنیم که عالی می‌شود.

 
 • فلسفه سرانش

در سالهای اخیر و با گسترش روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین افزایش سرعت اینترنت و کاهش نرخ آن ، مفهوم آموزش الکترونیکی یا آموزش آنلاین معنای واقعی پیدا کرد.

در ابتدا ، فلسفه آموزش الکترونیک این بود که استاد ، دوره‌های الکترونیک خود را آماده می‌کرد و دانشجو با ثبت نام در دوره‌ ، مطالب لازم را باد میگرفت ، اما با پیشرفت تکنولوژی اینترنت ، یادگیری الکترونیکی روی دیگر خود را معرفی کرد که همان فلسفه بوجود آمدن سرانش است.

در آکادمی آنلاین آموزش سرانش ، شبکه‌ای از علاقمندان به تدریس در کنار علاقمندان به یادگیری تشکیل می‌شود و همه همزمان می‌توانند نقش استاد و دانشجو را همزمان ایفا کنند و این تحول بزرگی در آموزش آنلاین است.

  بنابراین فلسفه بوجود آمدن سرانش این است که شما همانند دنیای واقعی ، در دنیای مجازی هم می‌توانید یاد بدهید و هم یاد بگیرید.

سرانش بستری را در اختیار شما دوست عزیز قرار می‌دهد که بتوانید براحتی مهارتهای خود را در موضوعات مختلف برای دانشجو‌هایی که می‌خواهند یاد بگیرند ، آموزش دهید و در کنار آن بتوانید از مهارت‌های دیگر سرانشی ها ، استفاده کنید.

 • مزیت سرانش برای مدرسان

۱- برای ارضای علاقمندی  خود به تدریس ، نیازی به جستجو برای یافتن  موسسات آموزشی با درآمد پایین نیست.
۲- نیاز به گذاشتن وقت زیاد برای تدریس نیست.
۳- با ایجاد دوره های آموزشی ، شهرت خود را در تمام کشور پراکنده می‌کنید.
۴- دانشجو های بیشتری از دوره آموزشی شما استفاده می‌کنند.
۵- می‌توانید این کار را در کنار کار اصلی خود انجام دهید.
۶- از همه مهم‌تر ، با ایجاد دوره‌های آموزشی ، به افزایش سطح علمی و مهارتی کشور کمک می‌کنید.
 • میزان درصد همکاری با سرانش

   
سرانش به عنوان یک بستر مناسب جهت فروش دوره‌های آموزشی درصد همکاری را به صورت زیر قرار داده است :

* توضیحات سهم تولیدکننده
۱ محتوای رایگان به صورت رایگان در سرانش قرار داده شده و به صورت رایگان بازاریابی می‌شود. رایگان
۲ اگر محتوا به صورت انحصاری برای سرانش آماده سازی شود. ۶۰ درصد
۳ اگر محتوا انحصاری نبوده و در سایت های دیگر هم قرار داشته باشد. ۴۰ درصد
۴ اگر نتوانید ویدئو‌های آموزش را آماده سازی و تنظیم کنید و آنرا به سرانش بسپارید. ۳۰ درصد
۵ در صورت فروش دوره ها به صورت پستی ، پس از کسر هزینه پست و بسته بندی ، درصد همکاری به صورت بالا محاسبه می‌شود. بر اساس بالا محاسبه می‌شود


نکته: سرانش دوره های آموزشی را به هیچ وجه از شما نمی‌خرد و دستمزد پرداخت نمی‌کند.

 
 • ارزش گذاری دوره ها


   
قیمت گذاری بر روی دوره ها به عهده تولید کننده دوره است ، اما سرانش در ارزش‌گذاری به تولیدکننده پیشنهاد خواهد داد.

 
 • شرایط تسویه حساب در سرانش


   
در صورتی که مبلغ فروش دوره های شما بیشتر از صدهزار تومان باشد ، میتوانید درخواست تسویه حساب دهید.

 
 • کیفیت تصویر :


نرم افزار Camtasia نرم‌افزار مناسبی برای ضبط و ادیت ویدئوهای آموزشی است و به شما این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز، صدا و تصویر را به صورت جداگانه با نرم‌افزارهای مختلف ضبط کرده و وارد این نرم افزار کنید.

دانلود نرم‌افزار Camtasia Studio

فایل های مورد نیاز برای تهیه و ارایه آموزش به سرانش را می‌توانید از این قسمت دانلود کنید.

دانلود فایل های مورد نیاز مدرس

قطع اسلاید هایی که به شما داده شده با نسبت ۱۶:۹ است. دقت کنید که هنگام ضبط با پاورپوینت حتما از قطع ۱۶:۹ استفاده کنید. برای تغییر نسبت در پاورپوینت می‌توانید از این تصویر کمک بگیرید.
از آنجا که ممکن است طراحی فایل‌ها به روز شود، دقت کنید که حتما از به‌روزترین اسلایدها استفاده کنید.
اندازه تصوبر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پشنهاد فرانش (۱۲۸۰×۷۲۰)HD است.
ترجیحا از بزرگنمایی تصاویر بی‌کیفیت خودداری کنید چراکه تصویر را پیکسلی نشان داده و تجربهٔ مناسبی را برای کاربران ایجاد نمی‌کند.
سرانش محتوای آموزشی را به نام خود شما منتشر می‌کند و شما می‌توانید در پروفایلى که برای معرفی در اختیار شما قرار می‌گیرد، رزومهٔ کاری، لینک شبکه‌های اجتماعی و وب سایت شخصی خودتان را قرار بدهید. بنابراین نیازی نیست درون محتوای ویدئویی تبلیغات کنید، یا چهرهٔ خودتان را در فیلم قرار بدهید یا زیرنویس و واترمارک در آموزش بگذارید. البته این به معنای آن نیست که نیازی به معرفی خودتان نیست.

 
 • کیفیت صدا :


صدای رسا و با کیفیت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویدئوهای آموزشی است. کاربران دوست دارند صدایی که می‌شوند بدون نویز باشد و نسبت به صدای بی‌کیفیت واکنش منفی نشان می‌دهند.
برای صدای خوب، الزاما نیازی به میکروفون گران‌قیمت ندارید. بلکه برای مطمئن شدن از کیفیت صدا، حتما قبل از ضبط با سیستم‌ها، تنظیمات و میکروفون‌های مختلف صدای خود را تست کنید.
در آموزش های خودتون از موسیقی استفاده نکنید.در صورت استفاده از موزیک حتما به این نکته توجه کنید که صدای موزیک مانع شنیده شدن صدای شما نشود و همچنین موزیک انتخابی متناسب با موضوع و شیوهٔ ارائهٔ شما باشد.

 
 • بیان شیوا و خوب :


لطفا قبل از ضبط حتما چندین بار تمرین کنید تا مطالب را بتوانید به خوبی و بدون تپق زدن انتقال بدهید، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث مسلط باشد. وقتی تولیدکننده برای به خاطر آوردن چیزی فکر کند، کاربر این موضوع را به حساب عدم تسلط کافی برای انتقال محتوا می‌گذارد.
یکی از مهمترین وجوه تمایز تولیدکنندگان، بیان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. تولیدکنندگان باید به موضوع آموزشی خود تسلط داشته باشند و بتوانند به راحتی آن را به کاربران خود منتقل کنند.
تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی نیز در بیان تاثیر مستقیم داشته و در انتقال مناسب و صحیح محتوا به کاربران نقش مهمی دارد.
برای اینکه کاربران بیشتر با شما و محتوا ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژی صحبت کنید.
یکی از ویژگی‌های مهم ویدئوهای آموزشی، مسئله ضرباهنگ یا بی‌وقفه بودن(Non-Stop) انتقال اطلاعات است، بنابراین بهتر است برای رضایت کاربران از اتلاف زمان آنها خودداری کنید. به عنوان مثال اتلاف زمان برای پیدا کردن عکس و نوشته.
شما می‌توانید قبل از ضبط ، فایل‌های مورد نیاز آموزش را در یک فولدر نگهداری کنید تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.
از صحبت زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است.
نیازی به موشن گرافیک و جلوه‌های بصری خاصی نیست و با انیمیشن‌های پاورپوینت و نشان دادن تصاویر مربوطه می‌توان مفاهیم را بهتر انتقال داد.
از آنجا که محتوای شما به نام خودتان در فرانش منتشر می‌شود، بنابراین محتوا تأثیر مستقیم در برندینگ و معروفیت شما و معرفی‌تان به دیگران دارد و در نتیجه محتوای باکیفیت ، از فروش بهتری برخوردار خواهد شد.

 
 • ویدئوی معرفی :


ویدئوی معرفی مناسب، به کاربران کمک می‌کند تا با اعتماد بیشتری محتوای شما را برای یادگیری انتخاب نمایند.
ویدئوی معرفی شامل توضیحاتی در مورد اطلاعاتی است که در این دوره به کاربران آموزش داده می‌شود.
برای ترغیب کاربران به مشاهدهٔ ویدئوی معرفی شما ، توصیه می‌کنیم ویدئوی معرفی شما حداکثر سه دقیقه باشد.
موضوعاتی که بهتر است در ویدئوی معرفی به آن اشاره کنید شامل موارد زیر می‌شود:
۱- معرفی مدرس
۲- سابقه (در صورت تمایل)
۳- موضوع دوره و موضوعاتی که در دوره به آن اشاره خواهد شد.
۴- این دوره برای چه کسانی مناسب است
۵- پیش نیاز دوره چیست.
۶- در انتها کاربران چه چیزی را یاد می‌گیرند.

 
 • تقسیم‌بندی آموزش به ویدئو های کوتاه :


کاربران ویدئوهای کوتاه و مرحله به مرحله را راحت‌تر دنبال می‌کنند.
بنابراین جهت انتقال بهتر مفاهیم و یادگیری بهتر کاربران ، توصیه می‌شود دوره آموزشی خود را به انتخاب خودتان ، به بخش‌های کوچک چند دقیقه‌ای تقسیم کنید.
بهترین زمان برای هر ویدیو بین ۵ تا ۱۰ دقیقه است، مگر آنکه مبحث در این زمان جای نگیرد.
اگر ویدیوی شما بلندتر از این زمان شد سعی کنید ضرباهنگ آن را حفظ کنید تا کسل‌کننده نشود و حواس دانشجو را پرت نکند.(حوصله سربر نشود)
ویدئوهای کوتاه ، تأثیر زیادی در سهولت یادگیری ، تمرین و حفظ توجه و تمرکز کاربر دارد و مسیر آموزش را به روشنی برای کاربران مشخص می‌کند.
فایدهٔ دیگر تقسیم آموزش به ویدئوهای کوتاه این است که باعث می‌شود موضوعات در ویدئوهای مجزا قرار بگیرد و به کاربران کمک می‌کند که راحت‌تر موضوعی که دنبالش هستند را پیدا کنند. این کار یادگیری کاربر را راحت‌تر می‌کند.

 
 • انتخاب موضوع مناسب :


انتخاب موضوعاتی که کمتر به آنها پرداخته شده و یا به صورت سطحی در مورد آن در اینترنت صحبت شده ، می‌تواند یکی از رموز موفقیت ویدئوی آموزشی شما باشد.
حتما برای ویدئو های خود عنوان مناسب قرار دهید تا انتخاب مبحث برای کاربر راحت‌تر باشد.

 
 • ارسال آموزش :


شما می‌توانید فایل‌های خودتان را در سایت‌های آپلود قرار داده و با رمز در اختیار ما بگذارید تا ما آن را دریافت کنیم. پیشنهاد ما سایت پرشین گیگ است که دارای سرعت خوب و حجم رایگان مناسب می‌باشد.
همچنین می‌توانید فایل‌ها را فضای ابری مانند دراپ باکس یا وان‌درایو یا گوگل‌درایو هم با ما به اشتراک بگذارید تا ما آنها را دانلود کنیم. (پس از دانلود فایل‌ها به شما اطلاع خواهیم داد تا در صورت تمایل فایل‌ها را از فضای خودتان پاک کنید)
در حال حاضر مدت پاسخگویی به درخواست تولیدکنندگان سه روز کاری است.
فایل ارسالی باید شامل ویدئوها ، فایل‌های پروژه ، پاورپوینت و جزوه PDF دوره با دسته‌بندی منظم و اطلاعات کامل باشد.
امکان به‌روزرسانی آموزش در سرانش برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربرانی که از قبل در آن دوره ثبت نام کرده‌اند به آپدیت‌های شما دسترسی دارند و امکان فروش مجدد دوره به آنها وجود ندارد.

این بخش دربارهٔ قراردادی است که با استفاده از وبسایت سرانش ، با ما می‌بندید. پس لطفا با دقت قرارداد را مطالعه کنید.
تعاریف:


تعاریف برخی از اصطلاحات به کار برده شده در این توافقنامه از این قرار است:

۱-حساب : حساب شما، درگاه شخصی شما است که از طریق یک نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور به آن دسترسی پیدا می‌کنید، و از طریق آن به محتوای خریداری‌شده/قرار داده شده دسترسی خواهید داشت.

۲- محتوا : تمام انواع نرم‌افزار، فناوری، طرح و طراحی ، مطالب ، اطلاعات ، ارتباطات ، متون ، کارهای گرافیکی ، پیوندها ، هنر الکترونیک (electronic art) ، انیمیشن‌ها ، تصاویر و نگاره‌ها ، کارهای هنری ، قطعات صوتی ، قطعات ویدیویی ، عکس‌ها ، تصاویر ، نقدها ، ایده‌ها ، آموزش‌ها و دوره‌ها و دیگر داده‌ها و محتوایی که بتواند تحت قانون مؤلفین و مصنفین قرار بگیرد ، شامل انتخاب و چیدمان این محتوا ، در این توافقنامه «محتوا» تعریف می‌گردد ، چه محتوایی که متعلق به سرانش باشد و چه محتوایی که در مالکیت دیگران باشد.

۳- عامل پرداخت : موسسه مالی ، بانک یا درگاه پرداختی که از آن برای پرداخت بهای محتوای خریداری‌شده استفاده می‌کنید.

۴- استفادهٔ شخصی : خودآموزی و مقاصد شخصی به جز هرگونه دسترسی گروهی.

۵- سرانش : منظور از  سرانش وب‌سایت آکادمی آنلاین آموزش سرانش است که شامل کارمندان و مدیریت است.

۶- محتوای خریدنی : محتوایی که برای شما فراهم آورده‌ایم تا در وبسایت سرانش بخرید ، یا آنکه برای آن به ما پول پرداخته‌اید.

۷- شرایط و قوانین و یا توافقنامه : قرارداد قانونی که شما با ما می‌بندید و شامل این شرایط و قوانین، سیاست حریم خصوصی، و دیگر سیاست‌ها، دستورالعمل‌ها و مقرراتی می شود که در وبسایت سرانش وجود دارد.

۸- سرانش یا وبسایت سرانش : وبسایت، برنامه‌ها و دیگر خدمات موجود در آکادمی آنلاین آموزش سرانش ، به آدرس saranesh.com و Saranesh.ir که تحت شرایط و قوانین این توافقنامه قرار دارند.

۹- شما یا ضمیر مالکیت «تان» : به معنی هر کاربر وبسایت (شامل کسانی که وارد وبسایت می‌شوند یا وارد حساب کاربری می‌شوند و محتوایی را استفاده یا خریداری می‌کنند، و مدرسان).

۱۰- برنامه‌های وابسته : هر گونه وبسایت یا سرویس خارج از محدودهٔ سرانش که تحت کنترل سرانش نمی‌باشد و ممکن است در وبسایت به آن ارجاع یا پیوندی داده شود.

۱۱- فایل منبع : هر نوع فایل کمکی که در کنار ویدیوهای آموزشی برای دریافت کردن ارائه شود که می‌تواند شامل فایل کد برنامه ، فایل‌های مولتی‌مدیا و فایل‌های کاری نرم‌افزارهای مختلف ، کتاب الکترونیک ، جزوه و موارد مشابه باشد.

۱۲- دارایی : هر چیز ملموس یا ناملموسی که قابلیت مالکیت یا کنترل در جهت تولید ارزش دارد و دارای ارزش اقتصادی تصور می‌شود ، دارایی محسوب می‌گردد که شامل تمامی فایل‌ها و محتوای دریافتی شما از وبسایت سرانش نیز می‌شود.

 

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها :


در محل زندگی شما ممکن است برخی قوانین حمایت از مصرف‌کننده وجود داشته باشد. چنانچه این قوانین در موضوعی صدق کنند و نافذ باشند ، ما قصدی برای رد یا تغییر آنها نداریم. به اینگونه قوانین، قوانین مصرف‌کنندهٔ ردناپدیر می‌گوییم.

به جز در مواردی که قوانین مصرف‌کنندهٔ ردناپذیر حکم کنند، در باقی موارد:

۱- ما تنها متعهد به وعده‌های صریح و آشکاری هستیم که در این توافقنامه داده‌ایم. در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ تعهد و مسئولیتی نداریم.

۲- ما تلاش معقولی می‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وبسایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند و اینکه ایرادها رفع شوند و اینکه محتوای وبسایت عاری از ویروس و دیگر اجزاء مخرب باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌دهیم.

۳- ما تلاش معقولی می‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت سرانش برقرار باشد و وبسایت سرانش یا محتوای آن از نظر صحت ، دقت ، به‌هنگام بودن ، کامل بودن ، قابل اعتماد بودن و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد ، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).

۴- چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه ، یا لطمهٔ غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به وبسایت سرانش و محتوای آن و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و/یا دسترسی به وبسایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

۵- مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر مدرس یا کاربر دیگری ، برعهدهٔ شخص شما است.

۶- تا آنجایی که قانون اجازه می‌دهد ، مسئولیت ما در قبال هر نوع تخطی از ضمانت یا شرایط که قابل استثنا و رد نباشد، به انتخاب خودمان، محدود به جایگزینی و یا پرداخت هزینهٔ جایگزینی خواهد بود.

۷- دسترسی و قابل استفاده بودن : ما سعی می‌کنیم که شما دسترسی شبانه‌روزی در تمامی ۷ روز هفته داشته باشید و سعی می‌کنیم هرگونه زمان ازکارافتادگی را به حداقل برسانیم. ممکن است به دلیل تعمیر و نگهداری وبسایت، یا دلایل و مشکلات فنی دیگر لازم باشد دسترسی شما به وبسایت یا ارائهٔ خدمات و محتوای وبسایت سرانش را موقتا متوقف یا معلق کنیم ، ولی سعی می‌کنیم زمانش را بسیار کوتاه کنیم ، اما هرگونه ضرر در این زمان منوجه شخص حقیقی یا حقوقی شود ، بر عهده خود اوست و ما مسئول نیستیم.

۸- مالیات ، هزینه ، بها: مسئولیت پرداخت تمامی هزینه‌ها و مالیات مرتبط به استفاده‌ شما از وبسایت در هر جایی که مالیاتی بر آن بسته‌شده باشد (از جمله مالیات بر حقوق و مالیات بر ارزش افزوده، اگر نافذ و دارای موضوعیت باشد) ، با شخص شما است.

۹- تغییر در شرایط توافقنامه: ما می‌توانیم در هر زمانی که نیاز بدانیم ، شرایط توافقنامه را تغییر دهیم ، اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که اطلاعات مربوط به تغییرات را در وبسایت منتشر کنیم یا با ایمیل به شما اطلاع دهیم.

اگر بعد از تغییر شرایط توافقنامه همچنان به استفاده از وبسایت ادامه دهید ، به معنی آن است که شرایط جدید یا اصلاح‌شده را پذیرفته‌اید.

۱۰- تفسیر : کلماتی مثل «شامل» ، «از جمله» ، «همچون» ، «مثل» و «از قبیل» به هیچ وجه محدودکننده نیستند و وقتی جایی از صلاحدید خودمان صحبت می‌کنیم ، منظور صرفا صلاحدید خود ما در سرانش است (مگر آنکه در توافقنامه چیز دیگری گفته شده باشد).

۱۱- قوانین نافذ : ما وبسایت سرانش را از داخل ایران اداره می‌کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و سرانش از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به‌شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند ، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

 

کارهایی که در وبسایت ما نمی‌توانید بکنید :


  با استفاده از این وبسایت شما موافقت می‌کنید که این کارها را انجام ندهید:
۱- آدرس ایمیل غیرواقعی ارائه بدهید ، هویت دیگران را تقلید یا جعل کنید ، یا ارتباط خود با دیگران را به شکل نادرستی نشان بدهید.

۲- سعی کنید از طریق سرانش به سیستم‌های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنید ، یا مهندسی معکوس انجام دهید.

۳- از طریق سرانش یا در وبسایت سرانش دست به جمع‌آوری خودکار اطلاعت بزنید روش‌هایی مثل اسپایدرینگ (spidering) ، خواندن صفحه نمایش (screen scraping) ، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping) ، یا جمع‌آوری آدرس ایمیل‌ها، و روش‌های دیگر بزنید.

۴- تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد سرانش به هر شکلی ( از طریق ارسال انبوه پیام‌های ناخواسته (flooding) ، ایجاد بار روی سرورها ، وارد کردن ویروس ، بمب زمانی (time bomb) ، اسب تروآ (Trojan horse) ، کرم، کنسل‌بات (cancelbot) یا دیگر روش‌های مخرب کامپیوتری و هک کردن.

۵- استفاده از سرانش یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین نافذ باشد ، حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از ما یا دیگران نقض کند ، یا اینکه فریب‌کارانه ، وقیحانه ، گستاخانه ، گمراه‌کننده و یا توهین‌آمیز باشد.

۶- استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا .

۷- تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وبسایت یا محتوای آن وارد کنید.

۸- به غیر از مواردی که در این توافقنامه اجازه داده شده، دست به کپی، بازتوزیع، انتقال، یا تغییر یا سوء استفاده از محتوا ، داده‌ها و یا کد وبسایت بزنید.

  ۹- بدون کسب اجازهٔ مکتوب قبلی از ما ، سعی کنید از محتوا و خدمات ما برای تماس ، ترغیب و وسوسه  و به‌کارگیری مدرسان یا کاربران بالقوه برای انجام کار یا استخدام ، یا قرارداد تجاری و کاری نامربوط به ما استفاده کنید.

۱۰- به هر شیوه‌ای ، از جمله ترغیب ، فریب ، وسوسه ، سعی کنید از مدرسان یا کاربران دیگر اطلاعات شخصی کسب و استخراج کنید.

 

مالکیت معنوی :


  ۱- شما بدین وسیله برای بازتولید، توزیع، اجرای عمومی، ارائه، بازاریابی، و یا استفاده و بهره‌گیری از محتوای تسلیم شده به سرانش ، در سایت یا در محصولاتش ، به سرانش یک مجوز و حق غیر انحصاری می‌دهید، و همچنین این مجوز و حق غیر انحصاری را به سرانش می‌دهید که به‌طور مستقیم یا از طریق شخص ثالث ، زیرمجوز آن محتوا را به مدرسان و کاربران برای این اهداف ارائه دهد.

علی‌رغم این مسئله ، شما این حق را دارید که تمام یا هر بخشی از محتوای تسلیم شده به سرانش را در هر زمانی از وبسایت حذف کنید.

با حذف محتوای مذکور، شصت (۶۰) روز (دو ماه) بعد از حذف ، حقوق و مجوز ذکر شده برای کاربران جدید منقضی می‌شود ، با این وجود، هر حقی که پیش از آن زمان به کاربران داده شده است مطابق شرایط و حقوقی که برای آن کاربران قائل شده‌ایم، حفظ می‌گردد.

۲- ما به حقوق مالکیت معنوی دیگران احترام می‌گذاریم،

از جمله کسانی که آنقدر لطف داشته‌اند که اجازه داده‌اند از بخشی از دارایی‌ها و مطالبشان را در وب‌سایت‌ سرانش استفاده کنیم. اگر فکر می‌کنید چیزی در وب‌سایت ما وجود دارد که مالکیت معنوی شما یا حقوق دیگری از شما را نقض می‌کند، لطفا با ما تماس بگیرید.

۳- اگر ادعای شما به طور خاص دربارهٔ حقوق مؤلف است ، لطفا اطلاعات زیر را به برای ما ارسال کنید:

۳-۱- آدرس، شماره تلفن، و آدرس ایمیل خودتان
۳-۲- شرحی از محل مطلب مورد اتهام
۳-۳- شرح کار تحت قانون حقوق مؤلفین که به نظر شما حقوقش نقض شده است
۴-۳- اظهاریهٔ شما که تضمین می‌کنید اطلاعات ارائه شده برای ادعایتان صحیح و دقیق است، و شما یا مالک حقوق مؤلف مطلب مورد نظر هستید یا به نیابت از مالک واقعی حقوق مؤلف کار، اختیار عمل قانونی دارید
۵-۳- امضای فیزیکی یا امضای معتبر الکترونیک شما.

 

حریم خصوصی :


  ۱- جمع‌آوری اطلاعات و استفاده از هرگونه اطلاعات شخصی دربارهٔ شما، تحت «سیاست حریم خصوصی» ما قرار دارد.

ما تنها می‌توانیم اطلاعات شخصی که در رابطه با استفاده‌تان از وب‌سایت سرانش برای ما آشکار می‌کند را برای مقاصد معینی استفاده کنیم که در سیاست حریم خصوصی ما توضیح داده شده است.

پذیرش این سیاست، بخشی از توافقنامهٔ شرایط و قوانین استفاده از وب‌سایت سرانش می‌باشد.

۲- ما جزئیات اطلاعات شما را به شرکت‌های بازاریابی نمی‌فروشیم و جزئیات اطلاعات شما را در اختیار دیگران نمی‌گذاریم ، مگر برای اجرای قانون ، مقررات و یا به درخواست حکومتی.

۳- به یاد داشته باشید که هر اطلاعاتی که در وب‌سایت سرانش منتشر می‌کنید ، اطلاعات عمومی خواهد بود و ممکن است توسط اشخاص دیگر جمع‌آوری و استفاده شود (ما کنترلی روی این مسئله نداریم و مسئولیتی بر عهده ما نیست).

   

این بخش دربارهٔ قراردادی است که با استفاده از وبسایت سرانش ، با ما می‌بندید. معنی کلمات کلیدی را در انتهای این متن توضیح داده‌ایم.سلام. به سرانش - آکادمی آنلاین آموزش خوش آمدید


۱- سرانش یک سرویس یادگیری آنلاین است. امیدواریم که به کمک آموزش‌ها، دوره‌ها، و مطالب ما چیزهای زیادی یاد بگیرید!

این توافقی است بین ما و شما یا شرکتی یا نهادی که شما نمایندهٔ آن هستید، در رابطه با استفادهٔ شما از وبسایت و خدمات سرانش و در هر شرایطی و هر جایی که محتوای وبسایت ما را استفاده یا مرور کنید ، یا روی دکمهٔ عضویت یا عضویت و پرداخت می‌زنید ، یا از طریق حساب خود به محتوای خریدنی دسترسی پیدا کنید، این توافق قابل اجرا و نافذ خواهد بود.

۲- از شما ممنونیم که وقت می‌گذارید و این توافقنامهٔ شرایط استفاده را می‌خوانید و درک می‌کنید، چرا که این توافقنامهٔ شرایط و قوانینِ استفاده از وبسایت ما است و حقوق و الزامات شما را مشخص می‌کند.

وبسایت ما بستری است که از طریق آن کسانی که برای یادگیری به وبسایت سرانش می‌آیند می‌توانند از محتوای فراهم آمده توسط اشخاصی که برای ما تحت قراردادهایی محتوی تولید می‌کنند برای خودآموزی استفاده کنند. هم دانشجویان و هم مدرسان کاربر محسوب می‌شوند و این توافقنامه برای همهٔ کاربران است.

مدرسان در استخدام سرانش نیستند.

۳- اگر شما «مدرس» هستید، یعنی شخص حقیقی یا حقوقی هستید که برای ما محتوای آموزشی فراهم آورده‌اید، علاوه بر توافقنامهٔ حاضر، توافقنامهٔ مدرس را نیز باید بپذیرید و شامل حال شما می‌شود. در هر جا که برای شما به عنوان مدرس، بین این توافقنامهٔ حاضر و توافقنامهٔ مدرس تعارضی پیدا شد، معیار برای توافق ما و شما، توافقنامهٔ مدرس خواهد بود.

۴- اگر نمی‌توانید، یا نمی‌خواهید که این شرایط را بپذیرید، متاسفانه نباید از وب‌سایت سرانش استفاده کنید.

۵- شما باید دست‌کم ۱۳ سال سن داشته باشید تا وارد وب‌سایت سرانش شوید. ما عامدانه اطلاعاتی از افراد ۱۳ ساله یا کمتر جمع نمی‌کنیم. برای باز کردن حساب کاربری در وب‌سایت سرانش نیز باید دست‌کم ۱۸ سال داشته باشید. اگر زیر ۱۸ سال دارید، باید با نظارت یک والد یا قیّم قانونی این کار را بکنید که خودش دست‌کم ۱۸ سال سن داشته باشد، و این فرد بالغ مسئول تمامی فعالیت‌های شما خواهد بود.

 

یادگیری با سرانش :


۱- ما می‌خواهیم که شما از وب‌سایت ما لذت ببرید و از آن یاد بگیرید. در صورت پذیرش و تایید شرایط استفادهٔ ما و پایبندی به آن، ما هم به شما اجازهٔ استفاده از وبسایت و محتوای آن را می‌دهیم.

۲- محتوایی که در وب‌سایت سرانش موجود است، ممکن است رایگان باشد یا اینکه برای کسب دسترسی به آن لازم باشد هزینه‌ای را پرداخت کنید.

چه محتوا رایگان باشد و چه خریدنی ، ما به شما این اجازه را می‌دهیم که به روش‌های زیر از آن استفاده کنید (به بیان حقوقی، ما به شما یک مجوز قابل فسخ و غیر انحصاری برای انجام این کارها می‌دهیم).

شما می‌توانید:

۲-۱- از افکت‌ها، تکنیک‌ها و روش‌های بیان شده در محتوا  و دانشی که کسب می‌کنید، برای مقاصد شخصی یا تجاری استفاده کنید، بدون آنکه لازم باشد ذکر کنید آن را از کجا آموخته‌اید (یعنی ارجاع و ذکر منبع).

۲-۲- دارایی‌هایی که در دسترس‌تان قرار می‌گیرد - مثل فایل‌های منبع - را استفاده کنید، تغییر دهید، یا دستکاری کنید، اما فقط برای مقاصد شخصی و آموزش خودتان، و بدون بازتوزیع آنها

 

کمک به رایگان ماندن محتوای رایگان ما :


۱- ما بابت دسترسی به محتوای رایگان از شما هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم، اما در راستای کمک به ایجاد درآمد برای تولیدکنندگان و شرکایمان و پرداخت آن، برای تولید چنین منابع آموزشی ارزشمندی، از برخی راهبردهای رایج استفاده می‌کنیم - این راهبردها ممکن است شامل برنامه‌های وابسته، مطالب دارای اسپانسر، تبلیغات، و موارد دیگر باشد.

۲- برخی از این روابط، همچون برنامه‌های وابسته، ممکن است به معنی آن باشد که در صورت انجام خریدی از وبسایتی که به آن پیوند (لینک) داده‌ایم، مبلغی به عنوان کمیسیون دریافت کنیم. کسب اطمینان از این نکته که محصولات و خدمات وبسایت‌های دیگری که به آنها پیوند (لینک) می‌دهیم، مطابق با نیاز و خواست شما باشد، بر عهدهٔ خود شما است، چرا که به‌طور رسمی هیچ محصول و خدمتی از این سایت‌های غیر را تایید و تصدیق نمی‌کنیم.

ما هیچ کنترلی بر روی هیچ وبسایت دیگری نداریم، و به همین دلیل نمی‌توانیم مسئولیتی در قبال آنها بپذیریم. البته، اگر چیزی به نظر ما با ارزش بیاید، تنها آن را پیشنهاد می‌دهیم. اگر دربارهٔ یکی از همکاران و برنامه‌های وابستهٔ ما بازخوردی دارید، به ما اطلاع بدهید.

 

محتوای خریداری‌شده :


۱- محتوای خریداری‌شده شامل چیزهایی مثل دوره‌های جداگانهٔ خریده شده، یا دریافت اشتراک است. اولین باری که محتوایی را می‌خرید، لازم است یک حساب کاربری باز کنید. لطفا ادامهٔ بخش را بخوانید تا چیزهای بیشتری دربارهٔ حساب سرانش یاد بگیرید. (ما از کلمهٔ «خرید» و مشتقات آن استفاده می‌کنیم، ولی همانطور که توضیح دادیم ، آنچه که در ازای پرداخت مبلغ دریافت می‌کنید در اصل «مجوز» استفاده از محتوا است، نه «مالکیت» محتوا.)

۲- پرداخت برای محتوای خریداری‌شده از طریق صفحهٔ اختصاصی هر محتوا انجام می‌گیرد. تمام قیمت‌های وبسایت ما به تومان برابر با ۱۰ ریال ایران است. اگر به هر طریقی تبدیل ارزی انجام می‌گیرد، مسئولیت و تمامی هزینه‌های تبدیل نرخ و وجه از ارز مورد نظر شما، بر عهدهٔ خود شما است. هزینهٔ تبدیل توسط موسسه مالی شما تعیین می‌شود، و در حوزهٔ عمل ما نیست.

۳- وقتی که می‌خواهید محتوای خریداری‌شده را ببینید، لازم است وارد حساب خود بشوید.

محتوای خریداری‌شده در حساب شما ثبت‌شده است و می‌توانید آن را آنلاین تماشا کنید.

  ۴- سرانش صرفا فراهم‌کنندهٔ زیرساخت ارائهٔ محتوا برای شما است، و مسئولیت و هزینهٔ تهیهٔ تمامی وسایل و نرم‌افزارهای لازم برای مرور وب‌سایت، دانلود، و پخش و تماشای فیلم‌ها و فایل‌ها و مواردی از این قبیل، بر عهدهٔ خود شما است.

 

استفادهٔ منصفانه :


۱- شما می‌توانید برخی از انواع محتوای موجود در وبسایت را روی کامپیوتر یا دستگاه خود دریافت کنید، اما تمامی محتوا تحت سیاست «استفادهٔ منصفانه» قرار دارد.

۲- سیاست «استفادهٔ منصفانه» ما چنین حکم می‌کند که استفادهٔ شما از وبسایت، به‌ویژه از محتوایی که از طریق اشتراک و پرداخت هزینه قابل دسترس می‌شود، باید منصفانه، واقعی، و معقول باشد.

برای مثال، مجموع مقدار محتوایی که دانلود یا بارگذاری می‌کنید باید با نظر به نیازهای واقعی آموزش و یادگیری شما، و زمان لازم برای اشتغال حقیقی به آن محتوا، معقول و متناسب باشد. ما برای تشخیص اینکه آیا استفادهٔ شما با سیاست «استفادهٔ منصفانه» ما همخوانی دارد یا نه، از صلاحدید معقول خود استفاده می‌کنیم.

 

حساب سرانش :


۱- شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود حساب خود را در اختیار هیچ کس دیگری قرار بدهید، و یا به کسی اجازه بدهید به حساب شما و محتوای خریداری‌شده دسترسی پیدا کند. شما مسئول تمام استفاده‌ای هستید که از وبسایت و محتوای خریداری‌شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.

۲-شما مسئول هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید، و برای این کار تلاش لازم و معقول را انجام دهید. هر زمان که از استفادهٔ غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا محتوای خریداری‌شدهٔ شما مطلع گشتید، باید در سریعترین زمان ممکن به ما اطلاع دهید.

۳- ما سعی می‌کنیم دسترسی بلندمدت به محتوای‌خریداری‌شده‌تان را فراهم کنیم که معمولا برای دست‌کم ۳ سال در دسترس خواهد بود (به جز کتاب الکترونیک و متون و فایل‌های کمکی که پیشنهاد می‌کنیم بلافاصله آنها را دریافت کنید).

با این حال، اگر برای محتوا، اشتراکی دریافت کرده‌اید، تنها تا زمانی که اشتراکتان پابرجا و فعال باشد به آن محتوا دسترسی خواهید داشت. در هر صورت، ما می‌توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری‌شده را حذف کنیم، مثلا اگر قدیمی یا منسوخ شده باشد، یا به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم. چنانچه قصد داشتیم محتوای خریداری‌شده‌ای (به جز متون و کتاب الکترونیک) را حذف کنیم، تلاش معقولی خواهیم کرد تا به شما از طریق ایمیل اطلاع بدهیم، اما این کار بسته به دلیل یا ضرورتِ حذف، همیشه ممکن نخواهد بود.

۴- اگر در دسترسی به حساب یا هر بخشی از محتوای خریداری‌شده به مشکلی برخوردید، لطفا با ما تماس بگیرید.

 

محدود کردن دسترسی :


۱- ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به‌کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

۲- اگر تراکنش پرداخت هزینه توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکر شده در این توافقنامه هزینهٔ شما عودت داده شود، ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد. اگر به هر دلیلی تراکنش مشکوک و غیرقانونی اتفاق بیافتد، تراکنش‌های انجام‌شده لغو و باطل خواهد شد و ما دسترسی شما به محتوای خریداری‌شده را معلق یا ملغی خواهیم کرد، و همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که به صلاحدید خودمان حساب شما را معلق یا مسدود کنیم.

 

عودت وجه :


۱- اگر به عنوان یادگیرنده از دوره‌ای ناراضی باشید و در طی مدت یک هفته از تاریخ پرداخت برای دسترسی به آن دوره، برای عودت وجه پرداختی برای آن دوره درخواست دهید، چنانچه شرایط خاص مندرج در بند ۲ را برآورده کند، سرانش تمامی وجه پرداختی شما برای آن دوره را به شما عودت می‌دهد. در صورتی که این شرایط وجود نداشته باشد، سرانش از عودت وجه پرداختی شما معذور است.

۲- شرایط درخواست عودت وجه از این قرار است:

(۱) بیشتر از ۳۰٪ طول دوره را تماشا یا دانلود نکرده باشید.

(۲) پس از درخواست عودت وجه، اقدام به تماشا یا دانلود دوره نکرده باشید.

(۳) دلیل شما برای درخواست عودت وجه، موجه باشد (مثلا مغایرت طول دوره یا محتوای آن با چیزی که پیش از خرید اعلام شده). تشخیص موجه بودن دلیل درخواست شما تنها با سرانش است.

  ۳- لطفا در نظر داشته باشید که اگر تنها بر اساس صلاحدید و تشخیص خودمان به این باور برسیم که شما از سیاست عودت وجه ما سوءاستفاده می‌کنید، این حق را برای خودمان محفوظ می‌داریم که حساب کاربری شما را معلق یا مسدود یا ملغی کنیم و استفادهٔ کنونی یا آتی شما از خدمات و محصولات سرانش را محدود یا مسدود کنیم، بدون آنکه دینی برایمان ایجاد شود.

۴- پس از دریافت درخواست شما برای عودت وجه، طی ۷۲ ساعت کاری (۳ روز کاری) با شما از طریق ایمیل یا تلفن برای بررسی علت درخواست تماس گرفته می‌شود. در صورتی که درخواست شما شرایط بند ۲ را داشته باشد و مورد تایید قرار بگیرد، طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری درخواست شما توسط تیم فنی سرانش بررسی شده و مجوز شما برای استفاده از آن محتوا لغو می‌شود و محتوای خریداری‌شده که وجه آن عودت داده خواهد شد، از حساب شما حذف می‌گردد.

۵- سرانش وجه برگشتی را تنها به حساب کیف پول شما در وب‌سایت سرانش برخواهد گرداند و نه به حساب بانکی شما.

بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری پس از مرحلهٔ بند ۴ ، سرانش وجه شما را عودت خواهد داد.

  ۵- برای درخواست عودت وجه، از طریق بخش تماس با ما اقدام کنید.

 

مالکیت و استفاده :


۱- مالکیت محتوا یا مجوز بهره‌بردای از محتوا، متعلق به ما، یا مدرسان و تولیدکنندگان اصلی محتوا می‌باشد. همچنین حقوق طراحی، ترکیب، و نما و حس وبسایت متعلق به ما است. کلیهٔ محتوای موجود در سرانش مشمول حقوق مالکیت معنوی و حقوق مؤلف می‌شود.

 

چه کارهایی با محتوا نمی‌توانید انجام بدهید :


۱- کسب‌وکار ما، و کسب‌وکار تولیدکنندگان و مدرسان ما، بر پایهٔ مالکیت معنوی است، که شامل حقوق مؤلف نیز می‌شود. ما باید از حقوق مالکیت معنوی خود دفاع کنیم، تا بتوانیم همچنان این بستر و محتواهای فوق‌العاده را برای شما فراهم کنیم. شما با رعایت حقوق مالکیت معنوی، به رشد و توسعهٔ محتوای آموزشی فارسی کمک می‌کنید.

۲- شما با استفاده از وبسایت سرانش ، می‌پذیرید هیچ محتوایی را بازتوزیع نمی‌کنید ، کپی نمی‌کنید ، تغییر نمی‌دهید ، انتقال نمی‌دهید ، واگذار نمی‌کنید ، نمی‌فروشید ، اجاره نمی‌دهید ، قرض نمی‌دهید ، ویرایش نمی‌کنید ، اقتباس نمی‌کنید ، و در قالب دیگری قرار نمی‌دهید (مگر آنکه مشخصا در این توافقنامه اجازه داده شده باشد) ، و از این محتوا برای هیچ مقصودی که ما مشخصا بیان نکرده‌ایم، استفاده نخواهید کرد.

اگر محتوای سرانش را دوست دارید، به جای آنکه محتوای وب‌سایت سرانش را برای دیگران بفرستید، لطفا دیگران را به استفاده از وبسایت سرانش تشویق کنید!

۳- علامات تجاری و لوگوهای داخل وبسایت، متعلق به سرانش و یا اشخاص دیگر هستند، و شما نباید بدون اجازه و تایید مالک آنها، از آنها استفاده کنید.

 

تعهدات خاص مدرسان :


اگر شما در ارتباط با دوره‌ای به دانشجویان درس می‌دهید و می‌آموزید، شما «مدرس» هستید و شرایط و قوانین اضافه‌ای نیز شامل حال شما می‌شود، و شما بیان می‌کنید، تضمین می‌دهید، و تعهد می‌دهید که:

۱- شما تابع تایید سرانش هستید ، که تنها بر اساس صلاحدید خودمان به شما می‌دهیم یا از شما می‌گیریم.

۲- شما باید به صفحهٔ تولیدکنندگان بروید و فرم پذیرش مدرس را تکمیل کنید و اگر می‌خواهید برای فروش دوره‌ خود دستمزد دریافت کنید ، باید با شرایط و ضوابط «قیمت‌گذاری مدرس ممتاز» نیز موافقت کرده باشید.

۳- برای تمامی محتوایی که به وبسایت ارائه می‌دهید، شما مسئول هستید مالکیت یا مجوزها، حقوق، رضایتنامه‌ها، اجازه‌نامه‌ها و صلاحیت لازمه را داشته باشید که بتوانید مجوزهای مربوطه را به منظور بازتولید، توزیع، اجرای عمومی (از جمله به شیوهٔ پخش دیجیتال صوتی)، نمایش عمومی، پخش عمومی، ترویج، بازاریابی، و همچنین استفاده و بهره‌گیری از هر بخش از محتوای ارائه شده را، به سرانش اعطا کنید. و شما مسئول آن هستید که هیچ بخشی از محتوای ارائه شده ، هیچگونه حق مالکیت معنوی از شخص ثالثی را زایل یا مخدوش یا غصب نکند.

۴- شما معلومات، اعتبارنامه‌ها و تخصص لازم، شامل تحصیلات، تعلیمات، دانش، و مهارت‌های مربوطه را برای تدریس و ارائهٔ خدمات مورد نظر از طریق سایت و محصولات آن را دارا هستید.

۵- هیچگونه محتوای نامناسب، آزارنده، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، نفرت‌آمیز، تبعیض‌آمیز، هرزه، نادرست، گمراه‌کننده، جعلی، بدنام‌کننده، هجوآمیز و افتراآمیز منتشر نمی‌کنید.

۶- هیچگونه تبلیغ، محتوای ترویجی، هرزنامه، نامه‌های زنجیره‌ای، طرح هرمی، یا هر شکل دیگری از درخواست و وسوسهٔ غیرمجاز و نامطلوب را در محتوا یا به کاربران در وبسایت عرضه نمی‌کنید.

۷- شما از محصولات و محتوای وبسایت برای هیچ کسب‌وکاری غیر از فراهم آوردن آموزش، تدریس، و خدمات آموزش درسی به دانشجویان استفاده نمی‌کنید.

۸- شما وارد هیچگونه فعالیتی نمی‌شوید که باعث شود سرانش وادار به کسب مجوز یا پرداخت هرگونه حق امتیاز به شخص ثالثی گردد، از جمله و برای مثال، پرداخت حق امتیاز استفاده از هر گونه اثر موسیقی یا صدای ضبط شده.

۹- شما هیچ بخشی از محتوای سرانش را کپی نمی‌کنید ، تغییر نمی‌دهید ، یا بازنشر نمی‌کنید ، به جز مواردی که در «توافقنامهٔ مدرس» اجازه داده شده است.

۱۰- به هیچ شکلی مانع یا مزاحم کار دیگر مدرسان در جهت ارائهٔ خدمات یا دوره‌هایشان نمی‌شوید.

۱۱- اطلاعات همکاری و حساب کاربری خود را نگهداری می‌کنید و از دقت و صحت تمامی اطلاعات آنها اطمینان کسب می‌کنید.

۱۲- چنانچه کاربری به دنبال خدمات شما بود ، (برای مثال در قسمت نظرات سوالی از شما پرسید،) در طی مدت ۷۲ ساعت به آن پاسخ می‌دهید و کیفیت خدمات خود را در سطحی متناسب با استانداردهای صنعت خود یا به‌طور کلی خدمات آموزشی، حفظ می‌کنید.

۱۳- شما بالای ۱۸ سال سن دارید ، یا چنانچه ندارید، یک ولی قانونی یا والد شخص ثالث دارای سن قانونی باید با این شرایط و ضوابط و شرایط و ضوابط مدرسان موافقت کرده باشد و مسئولیت و تعهدات عملکرد شما و برآوردن آنها را بپذیرد.

۱۴- شما به عنوان «مدرس»، می‌پذیرید که دانشجویان حق پس گرفتن وجه‌شان را طبق شرایط بخش عودت وجه (بند ۱ تا ۶ عودت وجه) دارند. نه مدرس و نه سرانش هیچ دریافت ، دستمزد ، یا کمیسیونی بر روی هرگونه تراکنشی که برای آن عودت وجه تایید و اجرا می‌شود ، ندارند.

  ۱۵- در شرایطی که پس از پرداخت سهم فروش به مدرس، دانشجویی درخواست عودت وجه خود برای یک دوره را نماید، سرانش این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که یکی از این دو کار را انجام دهد:

(۱) مبلغ مورد نظر را از نوبت بعدی پرداخت به مدرس کسر کند.

(۲) یا در صورتی که پرداخت آتی در پیش نباشد یا آنکه مبلغ احتمالی‌اش کمتر از وجه مورد نظر باشد، بازگرداندن وجه مورد نظر که دانشجویان برایش درخواست عودت داده‌اند را از مدرس طلب کند.

۱۶- سرانش تمام یا بخشی از محتوایی که بر روی وبسایت در دسترس کاربران قرار داده شده را جز به صلاحدید خودش حذف نمی‌کند.

 

فایل‌های منبع :


۱- در بخشی از فرایند یادگیری و آموزش شما، ممکن است دسترسی به برخی فایل‌های منبع مثل کد منبع یا فایل‌های مدیا نیز در اختیار شما قرار داده شود، که همگی مجوزهای خود را دارند.

این یعنی برای فایل‌های منبعی که مجوز جداگانه دارند، شاید بتوانید آنها را برای چیزهایی فراتر از آنچه در بخش ۶ گفتیم هم استفاده کنید ، مثلا برای استفادهٔ تجاری یا بازتوزیع.

مجوز اختصاصی هر کدام از این فایل‌ها را بخوانید تا بدانید مجاز به انجام چه کارهایی هستید.

شما باید خودتان تشخیص بدهید که آیا مجاز هستید از این فایل‌های منبع که تحت مجوزهای مختلف قرار دارند استفاده کنید یا نه.

مجوزها در کنار فایل قابل دانلود خواهد بود، و چنانچه مجوزی همراه فایل نبود، پیش‌فرض آن مجوزهای ذکر شده در این توافقنامه خواهد بود.

 

محتوای شما :


۱- همانطور که در بخش ۶ بیان شد، شما می‌توانید از افکت‌ها، تکنیک‌ها و روش‌های بیان شده در محتوا و دانشی که کسب می‌کنید، برای مقاصد شخصی یا تجاری استفاده کنید. وقتی دانش‌تان را مستقل از دارایی‌هایی مثل فایل‌های منبع به کار می‌گیرید، مالک حقوق چیزی هستید که خلق می‌کنید.

۲- قوانین جامعهٔ سرانش :  ما دوست داریم که شما در گفتگوهای سرانش شرکت کنید.

ما یک جامعه هستیم! شما خیلی وقت‌ها این امکان را دارید که روی مطالب وبسایت ما نظر بدهید. شما مالک حقوق معنوی هر چیزی هستید که در محتوایتان آمده است، اما با قرار دادنش روی وبسایت سرانش به ما این اجازه (مجوز) را می‌دهید که از آن در وبسایتمان استفاده کنیم.

این اجازه شامل اجازهٔ نشر محتوا (یا منتشر نکردن محتوا)، درج آن، ذخیرهٔ آن و یا حذف آن می‌شود. برای مثال، اگر یک نمونه کد در کامنت خود ذکر کنید، ما می‌توانیم آن را بازنشر یا استفاده کنیم.

  ۳- جامعهٔ ما از آدم‌های خوبی تشکیل شده که می‌دانند چه چیزی در فضای آنلاین پذیرفته است و چه چیزی نیست. ما پذیرای نقد سازنده هستیم و سعی در بهبود داریم، و در مدیریت نظرات سیاست سخت‌گیرانه‌ای نداریم.

۴- اما فقط برای اینکه همه چیز مشخص باشد، شما با استفاده از وبسایت سرانش می‌پذیرید که در این وب‌سایت از قوانین جامعهٔ ما و قوانین کشور پیروی کنید و چیزهایی منتشر نکنید که:

۴-۱- مخل استفاده یا برخورداری کاربران دیگر از وبسایت شود.

۴-۲- نادرست، گمراه‌کننده، فریب‌آمیز، غیرقانونی، مخرب، آزاردهنده، سوء‌استفاده، بدنام‌کننده، وقیحانه، رکیک، یا گستاخانه باشد.

۴-۳- به حقوق اشخاص دیگر از جمله حریم خصوصی یا حقوق مالکیت معنوی تجاوز کند.

  ۴-۴- اطلاعات شخصی افراد دیگر، یا اطلاعات حساس و خاصی را افشا کند.

  ۴-۵- حاوی ویروس، جاسوس‌افزار، یا هرگونه بدافزار یا آسیب دیگر باشد.

۴-۶- حاوی درخواست‌های مالی و تجاری، یا به عبارتی «هرزنامه» باشد.

  ۴-۷- خلاف قوانین جرایم رایانه‌ای، و یا خلاف قوانین و موازین جمهوری اسلامی ایران باشد.

۵- ما حق حذف هرگونه محتوای کاربر را به هر دلیلی که به صلاحدید خودمان تشخیص بدهیم، برای خودمان محفوظ نگه می‌داریم.

ممکن است پیش از چنین کاری، اخطار یا دلایلی به کاربر ارائه کنیم، اما ملزم به چنین کاری نیستیم و این کار همیشه ممکن نخواهد بود. ما مسئولیتی در قبال هرگونه محتوایی که از سوی دیگران در وبسایت ما منتشر می‌شود نمی‌پذیریم ، ولی تمام تلاش خودمان را برای سالم نگه‌داشتن محتوای وبسایت انجام می‌دهیم.